Zoom Konferans Sistemi Üzerinden 6. Hafta Hukuk Felsefesi Dersi

Zoom üzerinden yapılması planlanan ilk Hukuk Felsefesi (6. Hafta) dersi, 30 Mart Pazartesi saat 14:00’te yapılacaktır.

Zoom erişim URL’si webonline (webonline.cankaya.edu.tr) üzerinden ilan edilmiştir. Öğrenciler Webonline’da ilan edilen bu URL’yi internet tarayıcılarına kopyala yapıştır yaparak derse kolaylıkla katılabilirler. Zoom programını bilgisayara indirmek zorunlu değildir, tablet veya telefondan izlemek için Zoom app’ini yüklemek gerekebilir. Bunun dışında Zoom hesabı sahibi olmak da zorunlu değildir.

Webonline sistemine erişim sorunu olan varsa mutlaka öğrenci işleriyle görüşüp ders saatine kadar sorununu çözsün.

Dersin mümkün olduğunca sorunsuz işlenebilmesi adına, aşağıdaki kurallara ve yönlendirmelere riayet edilmesini istirham ederim.

 1. Öğrenciler derse katılırken kendi isimleri (ve tercihe göre soyisimleri) ile derse katılmalıdırlar. Bu, alınacak yoklama kaydı için de gerekli bir durumdur. Takma ad / rumuz / lakap vb. kullanmamanız önemle tavsiye edilir. Aksi halde derse katılmamış olarak değerlendirilirsiniz.
 2. Öğrenciler derse “Join with Computer Audio” yu tıklayarak katılmalıdırlar. “Join with Computer Audio” ya tıklamadan ve derse katılmadan önce mutlaka “Test Speaker and Microphone”a tıklayarak ayarlarınızı kontrol edin.
 3. İsteyen webkamerası açık şekilde derse katılabilir.
 4. İlk başta öğrencilerin mikrofonu, Öğretim üyesine programın verdiği izin sayesinde sessiz konumda tutulacaktır.
 5. Ders anlatımı esnasında ara ara Chat / Sohbet odası açılacak ve sorular alınacaktır.
 6. Konu anlatımı bittiği anda da öğrencilerin aktif katılımı ve soruları için mikrofonları aktif konuma getirilecektir. Bu konumda soru sormak veya söz alıp görüş belirtmek isteyen öğrencilerin “Raise Hand(nasıl yapılacağını görmek için tıklayın) butonuna tıklayarak söz alma isteminde bulunmaları gerekecektir. Aynı işlem, dersin hocası tarafından sınıfa yönelik bir soru sorulduğunda da yapılmalıdır.
 7. Zoom programı uyarınca, mikrofon da aktif konuma gelince, kişinin web kamerası da açıksa, o esnada konuşanın görüntüsü ekrana gelecektir. Web kamerası kapalı olduğu durumda sadece sesi ve ismi ekranda görülecektir.
 8. (7)’da belirtilen sistemin sorunsuz kullanılabilmesi adına, mümkün olduğunca aynı anda konuşmaya çalışılmaması, böyle bir durumda dersin öğretim üyesinin söz verdiği öğrencinin söze devam etmesi uygun olacaktır.

“Zoom Konferans Sistemi Üzerinden 6. Hafta Hukuk Felsefesi Dersi” için 4 yorum

 1. hocam, katılan kişi kotası var mı? geç kalırsak da girebiliyor muyuz? Dersin kaydı olacak mı, sonradan da videoya erişebilecek miyiz?

  1. Hilal Hanım, dersi alan herkesin online derse katılma hakkı vardır, kota elbette yoktur. Geç kalmayın yok yazarım 🙂 Şaka. Yüz yüze derste, derse gelmeyen için ek ders yapıyor muyuz?

 2. Hocam, webonlinede alınan derslerde Hukuk Felsefesi görünmüyor o yüzden şuanda giriş yapamıyoruz. Buradan link paylaşabilir misiniz?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s