Hukuk Metodolojisi Dersini Alan Öğrencilere Yönelik Duyuru

Dersimiz 1 Nisan Çarşamba günü 14:00-16:00 saatleri arasında, ZOOM Programı üzerinden, her iki grup için aynı anda yapılacaktır. Derse giriş yapmak için gerekli olan URL (link) webonline üzerinden ilan edilmiştir. Zoom erişim URL’si webonline (webonline.cankaya.edu.tr) üzerinden ilan edilmiştir. Öğrenciler Webonline’da ilan edilen bu URL’yi internet tarayıcılarına kopyala yapıştır yaparak derse kolaylıkla katılabilirler. Dersin URL’si dersten 15-20 dakika önce BLOG üzerinden de ilan edilecektir, lütfen kontrol ediniz. Zoom programını bilgisayara indirmek zorunlu değildir, tablet veya telefondan izlemek için Zoom app’ini yüklemek gerekebilir. Bunun dışında Zoom hesabı sahibi olmak da zorunlu değildir. Webonline sistemine erişim sorunu olan varsa mutlaka öğrenci işleriyle görüşüp ders saatine kadar sorununu çözsün. Dersin mümkün olduğunca sorunsuz işlenebilmesi adına, aşağıdaki kurallara ve yönlendirmelere riayet edilmesini istirham ederim.
 1. Öğrenciler derse katılırken kendi isimleri ve soyisimleri ile derse katılmalıdırlar. Bu, alınacak yoklama kaydı için de gerekli bir durumdur. Takma ad / rumuz / lakap vb. kullanmamanız önemle tavsiye edilir. Aksi halde derse katılmamış olarak değerlendirilirsiniz.
 2. Öğrenciler derse “Join with Computer Audio” yu tıklayarak katılmalıdırlar. “Join with Computer Audio” ya tıklamadan ve derse katılmadan önce mutlaka “Test Speaker and Microphone”a tıklayarak ayarlarınızı kontrol edin.
 3. İsteyen webkamerası açık şekilde derse katılabilir.
 4. İlk başta öğrencilerin mikrofonu, Öğretim üyesine programın verdiği izin sayesinde sessiz konumda tutulacaktır.
 5. Ders anlatımı esnasında ara ara Chat / Sohbet odası açılacak ve sorular alınacaktır.
 6. Konu anlatımı bittiği anda da öğrencilerin aktif katılımı ve soruları için mikrofonları aktif konuma getirilecektir. Bu konumda soru sormak veya söz alıp görüş belirtmek isteyen öğrencilerin “Raise Hand(nasıl yapılacağını görmek için tıklayın) butonuna tıklayarak söz alma isteminde bulunmaları gerekecektir. Aynı işlem, dersin hocası tarafından sınıfa yönelik bir soru sorulduğunda da yapılmalıdır.
 7. Zoom programı uyarınca, mikrofon da aktif konuma gelince, kişinin web kamerası da açıksa, o esnada konuşanın görüntüsü ekrana gelecektir. Web kamerası kapalı olduğu durumda sadece sesi ve ismi ekranda görülecektir.
 8. (7)’da belirtilen sistemin sorunsuz kullanılabilmesi adına, mümkün olduğunca aynı anda konuşmaya çalışılmaması, böyle bir durumda dersin öğretim üyesinin söz verdiği öğrencinin söze devam etmesi uygun olacaktır.

“Hukuk Metodolojisi Dersini Alan Öğrencilere Yönelik Duyuru” için 2 yorum

 1. Merhaba hocam, Ben 2. Sınıf öğrenciniz Emine Yalçın. Hocam benim 2. Üniversitem. Sağlık personeliyim. Bu aralar mağlum çok yoğun çalışıyorum. Normalde hiçbir dersinizi kaçırmadım. Gece nöbete gidip gündüz derslere giriyordum fakat şuan nöbetlerim 24 saat ve nöbet sonrası bulaştırma ihtimalim yüksek olduğu için zorunlu karantina da bekletiliyoruz. Şartlar elverdiği müddet derslerinize katılmaya çalışacağım. Saygılar hocam iyi çalışmalar.

  30 Mar 2020 Pzt 17:57 tarihinde Hukuk Felsefesi, Hukuk Sosyolojisi ve Hukuk

  1. Emine Hanım derslerden hatırlıyorum sizi. Şu aşamada elbette sağlığınız derslerden daha önemli. Derse dair sorularınız için her zaman email adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Blog’u da düzenli takip etmenizi öneriyorum. Size kolaylıklar diliyorum işinizde.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s