Hukuk Felsefesi Deneme Sınavı Sonrası Tespitler ve Öneriler

TESPİTLER

Deneme sınavına toplam 187 kişi katılmış ve webonline üzerinden soruları görmüş ve/ya cevap göndermiştir.

Word dosyasına “Deneme 1234” yazanın, cevapları el yazıyla yazıp kağıdın fotoğrafı çekerek sisteme yükleyenlerin ve ayrıca webonline cevapları yazanların cevapları da iletilmiştir.

Webonline üzerine cevap yazıp da “uygulamayı bitir / finish attempt” tıklamayanların da cevapları kaydedilmiş ve iletişmiştir.

Bunun yanında cevap kısmına hiçbir şey yazmayan, sadece soruları gören kişiler olduğu da görülmüştür.

Sistem saati konusunda sorun yoktur. Deneme sınavı esnasında, sisteme girdiğinde sınav süresinden (5 dakika) daha az süresi kaldığını söyleyen öğrenci arkadaşımızın sisteme ilk 11:05’te giriş yaptığı Bilgi İşlem Müdürlüğü kayıtlarından tespit edilmiştir. Dolayısıyla, 11:00’de başlayan ve süresi 20 dakika olan bir sınav için, sisteme 11:05’te giriş yapıldığında, sistemin 15 dakika sınav süresi kaldığını göstermesi normaldir.

Bu tespitten hareketle, sınav saatinde sisteme giriş yapmış olmalısınız. Aksi halde sistem size ek süre vermeyecektir.

ÖNERİLER VE SINAV ESNASINDAKİ KURALLAR

Cevapları nasıl daha kolay yazdığınız kişisel tercihinize kalmış. 1) Kağıda el yazısıyla yazıp da daha sonra bunun fotoğrafını çekerek sisteme yüklemek şeklinde; 2) webonline sistemi üzerinden ilgili yere yazarak ya da 3) word dosyasına yazıp bu dosyayı sisteme eklemek suretiyle cevapları yazıp gönderebilirsiniz. Ancak bu yöntemlerden hangisini kullanacağınıza baştan karar verip sadece biri yoluyla cevap göndermeniz gerekecektir. Hem word dosyası veya el yazısıyla yazdığınız kağıdın fotoğrafı hem de sistem üzerine cevap yazmak şeklide bir uygulama yapılmaması gerekmektedir.

Cevapları el yazısıyla yazıp sisteme, bu cevapların fotoğrafını yüklemeyi tercih edenlerle, word dosyasına yazıp bunu ek olarak göndermek isteyenlerin, yüklemE işlemi için kendilerine, sınav süresi bitmeden birkaç dakika ayırmaları tavsiye edilir.

Webonline sistemi üzerinden cevaplayanların yazdıkları, sınav süresi bitiminde otomatik olarak gönderilmektedir.

Gerçek sınav günü sisteme de ZOOM’a da mutlaka en az 20-30 dakika önce önceden girmeye çalışınız.

Adınız- Soyadınızla ZOOM’a girdiğinizden emin olun. Yanlışlıkla bilgisayar ismi, başka bir isim vb. ile ZOOM’a girmişseniz, bunu mutlaka hemen değiştiriniz.

Sınav günü öğrenci kimliğinizi yanınızda bulundurmayı unutmayınız.

Sınav esnasında sorusu olanlar, ZOOM programının chat kısmından, Host seçilerek “privately” olarak sorunuzu gönderebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s