5 Mayıs 2020 tarihli Hukuk Felsefesi Vize Sınavı, Sınav Yönergesi

 1. Not: YÖNERGE WEBONLINE ÜZERİNDEN DE İLAN EDİLMİŞTİR.
 2. Kimlik denetimlerinin sınav öncesi yapılabilmesi ve sınav düzenin sağlanabilmesi için, öğrencilerin kendi grupları için tanımlanan ZOOM linkine, sınav saatinden mutlaka en az 30 dakika önce girmeleri gerekmektedir.
 3. Öğrenciler “waiting room”dan isim kontrolüyle sınava alınacaklardır. Bu nedenle öğrenci kimliğindeki haliyle adı-soyad yazılarak ZOOM’a giriş yapılması gereklidir.
 4. ZOOM’a giriş yapıldıktan sonra, ayrıca öğrenci kimliği kontrolü yapılacaktır. Bu kontrol, öğrencinin kimliğini ekrana okunur şekilde tutması şeklinde yapılacaktır. Dolayısıyla öğrencinin kamerasının açık olması ve kimliğinin yanında bulunması gereklidir.
 5. Sınav başlamadan önce kamerası kapalı olanlara uyarı yapılacak ve bu uyarıya rağmen kamerasını açmak istemeyen olursa, bu öğrencilerin sınavı geçersiz sayılacaktır.
 6. Sınav süresi başladıktan sonra / sınav esnasında, zorunlu olmadıkça CHAT’in kullanılmaması gereklidir. Sorusu olanlar ise, HOST’a özel olarak gönderilmek üzere (privately) sorularını göndermelidirler.
 7. Öğrencinin ZOOM’dan birkaç dakikalık düşme yaşaması ihtimaline binaen tekrar ZOOM’a bağlanmasına izin verilir. Ancak uzun süreli kesinti durumunda, bu durum tutanak altına alınacaktır.
 8. ÖĞRENCİLERİN, WEBONLİNE’DA SINAVI BİTİRMİŞ OLSALAR BİLE SINAV SÜRESİ BİTENE (11:50’YE) KADAR, ZOOM’DA KAMERALARI AÇIK VAZİYETTE SINAVIN BİTMESİNİ BEKLEMELERİ GEREKLİDİR.
 9. Öğrencilere tanınan cevaplama süresi 45 dakikadır. Soruların sistemde kalma süresi ise 50 dakikadır. Yani, sisteme sınav saatinde 11:00’de giriş yapanlar için sınav bitişi 11:45’tir. 11:05’te sisteme giriş yapanlar için sınav süresi ve cevapların gönderilmesi 11:50’de sona erer. Bu saatten sonra webonline sistemine giriş yapanların sınav süresi, giriş yaptıkları süreden 11:50’ye kadar olacaktır.
 10. Öğrenciler cevaplarını; a) Webonline sistemi üzerine (40 satır sınırı vardır– ki bu da bir A4 sayfası  ön yüzü uzunluğundadır) veya b)  ayrı bir word dosyasına (en fazla 2 sayfa olarak)  ya da c)  el yazısıyla tek bir A4 kağıdına (önlü arkalı) yazıp gönderebilirler.
 11. Cevaplama 9’da belirtilen seçeneklerden sadece bir yöntem kullanılmalıdır. Cevap olarak hem  webonline sistemine yazılan cevaplar, hem de ek olarak word dosyası veya A4 kağıdı varsa, bunlardan sadece Webonline sistemi üzerindeki cevaplar dikkate alınacaktır.
 12. Cevapları word dosyasına veya kağıda yazanların, bu cevapları mutlaka Webonline sistemindeki ilgili yere, cevaplama süresi içinde eklemeleri gerekir. Aksi halde sınav sorularını cevaplamış sayılmazlar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s